Aktualności

Dobre prognozy dla ONICO Warszawa!

Przyszły sezon zapowiada się emocjonująco dla kibiców ONICO Warszawa. Już od kwietnia kiedy dyrektorem sportowym klubu został Paweł Zagumny, a szkoleniowcami Stephane Antiga i jego asystent Fabio Storti mogliśmy spodziewać się sukcesów choć nikt nie spodziewał się, że indywidualne przyjdą tak wcześnie. Do kadry zawodniczej dołączyło wiele głośnych nazwisk między innymi Wojciech Włodarczyk, Damian Wojtaszek, czy też Nikola Gjorgiev. Koszulki ONICO Warszawa założą także młodzi Jan Nowakowski, Antoine Brizard oraz Sharone Vernon-Evans, a w zespole zostali między innymi Bartosz Kwolek czy Andrzej Wrona. Wielu ekspertów zapowiada walkę ONICO o najwyższe cele w przyszłym sezonie, a triumfy naszych zawodników w okresie między konfrontacjami klubowymi pokazały, że są to uzasadnione przewidywania.

Wszystko zaczęło się już w czerwcu i lipcu kiedy Sharone Vernon-Evans z reprezentacją Kanady na czele której stoi Antiga święciła niespodziewane triumfy w Lidze Światowej. Vernon-Evans jawnie przyczynił się do brązowego medalu zdobytego w barwach swojego kraju. Złotym medalistą tych rozgrywek został za to Antoine Brizard reprezentujący Francję. W innym turnieju, a mianowicie Lidze Europejskiej srebro zgarnął nasz nowy atakujący Nikola Gjorgiev, który został również najlepszym przyjmującym zawodów. Do rywalizacji o miano największego sukcesu dołączyli Jędrzej Gruszczyński i Bartosz Kwolek, nowi mistrzowie świata juniorów. Bartosz Kwolek ma podwójny powód do radości ponieważ został wybrany do najlepszej szóstki mistrzostw. Warto też wspomnieć o osobistym sukcesie Guillaume’a Samiki, który 18 czerwca został ojcem.

Tyle się już wydarzyło, a jeszcze wiele przed nami. Jan Firlej i Bartosz Kwolek zostali powołani do reprezentacji U-23, która będzie walczyć o mistrzostwa świata w drugiej połowie sierpnia, a Damian Wojtaszek, Andrzej Wrona oraz ponownie Bartosz Kwolek znaleźli się w szerokiej kadrze Polski na mistrzostwa Europy seniorów. Nasi zagraniczni zawodnicy też nie próżnują. Antoine Brizard został powołany do francuskiej kadry na te zawody, a Sharone Vernon-Evans i trener Stephane Antiga powalczą o Mistrzostwo Ameryki Północnej i Południowej. Mamy nadzieje na udany sierpień, ale najbardziej wyczekujemy września bowiem już wtedy będzie można obejrzeć pierwszy mecz całej drużyny ONICO Warszawa podczas XII Memoriału Zdzisława Ambroziaka na Arenie Ursynów.

Źródło zdjęcia: Przegląd Sportowy

fot. Łukasz Laskowski  /  źródło: Pressfocus

Zapraszamy do kontaktu

Spółka wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla M. St. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000371128. Kapitał zakładowy wynosi 144 600 zł, został w pełni opłacony.
Wszelkie prawa zastrzeżone