Aktualności

ONICO Warszawa z brązowym medalem!

W miniony weekend 15 – 17 września w warszawskiej Arenie Ursynów nasi siatkarze wzięli udział w XII Memoriale Zdzisława Ambroziaka. W turnieju zmierzyły się Łuczniczka Bydgoszcz, ONICO Warszawa, ZAKSA Kędzierzyn Koźle, Trefl Gdańsk, Indykpol AZS Olsztyn oraz GKS Katowice. Był to pierwszy poważny sprawdzian dla zawodników przed nadchodzącymi rozgrywkami PlusLigi.

W pierwszym meczu, w którym stawką było wejście do półfinału zawodów ONICO Warszawa mierzyła się z Łuczniczką Bydgoszcz – nowym klubem byłego trenera stołecznej drużyny, Jakuba Bednaruka. Po zaciętej wymianie w pierwszym secie zakończonej wynikiem 35:33 dla podopiecznych Fabio Stortiego mogło się wydawać, że czeka nas wojna nerwów na przestrzeni całego meczu. Dwa pozostałe sety padły łupem stołecznych siatkarzy kolejno do 16 i 13 punktów. Drugim meczem o wejście do półfinału był pojedynek Indykpolu AZS Olsztyn z GKS-em Katowice, w którym górą byli olsztynianie zwyciężając 3:1 (21:25, 25:23, 25:17, 25:17).

Sobota, czyli drugi dzień zawodów rozpoczęła się od meczu o V miejsce rozgrywanym między pokonanymi w piątek GKS-em Katowice i Łuczniczką Bydgoszcz. Siatkarze znad Brdy znów mieli okazję grać na przewagi, lecz tym razem wyszli z tej rywalizacji zwycięsko wygrywając pierwszego seta 33 do 31. Cały mecz zakończył się dopiero po tie-breaku, w którym triumfowali podopieczni trenera Bednaruka. Drugim meczem był półfinał, w którym gospodarze ONICO Warszawa gościli Trefl Gdańsk. Tym razem mimo bardzo dobrego początku nasi zawodnicy ponieśli porażkę 1:3 (25:23, 27:29, 19:25, 23:25) w związku z czym w niedziele czekała nas rywalizacja o trzecie miejsce z przegranym pojedynku ZAKSA Kędzierzyn Koźle – Indykpol AZS Olsztyn. Niespodziewanie olsztynianie łatwo wygrali z ubiegłorocznym Mistrzem Polski 3:0 (25:23, 29:27, 25:20)  i zapewnili sobie udział w finale.

W ostatnim dniu zmagań zawodników ONICO Warszawa czekała ciężka batalia – starcie z niekwestionowanie najlepszą drużyną zeszłego sezonu. Nasi siatkarze nie ulegli jednak presji dobrze rozpoczynając mecz od wygranej 25:15 w pierwszym secie. Drugi set również padł łupem stołecznych graczy 25:21 i kiedy wydawało się, że drużyna ONICO na dobre przejęła inicjatywę kędzierzynianie wygrali trzecią partię do 20 punktów. Równie dobrze rozpoczęli czwartego seta, w którym górą po emocjonującej końcówce byli warszawianie, którzy tym samym zajęli 3. miejsce w XII Memoriale Zdzisława Ambroziaka. W finałowym meczu Trefl Gdańsk zmierzył się z Indykpol AZS Olsztyn. Jak przystało na finał tutaj też mieliśmy wiele emocji, zaciętych wymian i efektownych obron. Po ataku Jana Hadravy w tie-breaku z tarczą wyszli jednak olsztynianie co oznaczało, że zwycięzcą XII Memoriału Zdzisława Ambroziaka została drużyna Indykpol AZS Olsztyn.

Przedsmak PlusLigowych zmagań już za nami, a my już zapraszamy na ligowe batalie o prawdziwą stawkę. Pierwsze spotkanie na Torwarze już 9 października o godzinie 18.00.