Aktualności

ONICO Warszawa zwycięskie na Torwarze!

W minioną niedzielę, 26 listopada w hali Torwar siatkarze ONICO Warszawa mierzyli się z brązowym medalistą ubiegłorocznych rozgrywek PlusLigi – Jastrzębskim Węglem. To był bardzo ważny mecz dla obu drużyn bowiem ONICO Warszawa i Jastrzębski Węgiel plasowały się przed nim kolejno na 9 i 8 miejscu z zaledwie punktową różnicą. W obliczu takiej sytuacji w tabeli nie zdziwiły składy rywalizujących ekip, które wyszły na boisko ze swoimi najmocniejszymi gwiazdami. Po stronie Jastrzębia byli to Lukas Kampa – najlepszy rozgrywający Mistrzostw Świata 2014, Salvador Hidalgo Oliva – MVP zeszłorocznej edycji PlusLigi oraz Maciej Muzaj – utalentowany, młody atakujący, który w tym roku dostał pierwsze powołanie do seniorskiej reprezentacji kraju. Także w stołecznej drużynie nie zabrakło liderów, a takimi mieli być przede wszystkim dwaj przyjmujący – Wojciech Włodarczyk oraz wychowanek Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla – Bartosz Kwolek.

Kibice tłumnie zebrali się na Torwarze, atmosfera była wspaniała, więc nie pozostało nic innego jak zacząć ten świetny pojedynek, a zaczął się nietypowo. Stawiani w roli faworytów spotkania Jastrzębianie zostali dosłownie zdemolowani w pierwszym secie, który zakończył się wynikiem 25:16 dla gospodarzy. Drugi set za to od początku zdominowali goście i gdy przy wyniku 15:20 wydawało się, że ten set padnie ich łupem Bartosz Kwolek doprowadził do remisu 20:20 dzięki swoim mocnym i regularnym zagrywkom. Druga partia znów była otwarta i nasi siatkarze wygrali ją 27:25. Trzecia i jak okazało się ostatnia partia była najbardziej zacięta. Zawodnicy obu drużyn wymieniali silne ciosy i ekwilibrystyczne obrony, ale końcówka należała do stołecznych. Tablica wyników pokazała 28:26, co oznaczało, że ONICO Warszawa wygrało na Torwarze z Jastrzębskim Węglem i zdobyło bardzo ważne trzy punkty.

Zawodnikiem meczu został były zawodnik Jastrzębskiego Węgla – Bartosz Kwolek, ale co się liczy najbardziej: nasza drużyna dostała impuls do lepszej gry i zdobyła pewność siebie, a to bardzo się przyda bowiem 1 grudnia zagramy z Asseco Resovią Rzeszów na Podpromiu – hali, której głównym atutem są zagorzali i wierni kibice. To będzie trudny teren, ale po zwycięstwie z Jastrzębianami nikt nie wątpi w to, że nasi siatkarze mogą pokonać każdego.

Rzeszów jest za daleko? Nic straconego! Kibicuj naszym na Torwarze. Już 12 grudnia we wtorek o godzinie 19:00 zmierzymy się z Indykpolem AZS Olsztyn – byłą drużyną naszego przyjmującego Wojtka Włodarczyka. Może i on powtórzy wyczyn Bartosza Kwolka? Przekonajcie się sami!