Aktualności

ONICO wraca z Zawiercia z tarczą

W minioną sobotę w Zawierciu zawodnicy ONICO Warszawa rozegrali spotkanie 10. kolejki PlusLigi. Był to trzeci z rzędu wyjazd naszych siatkarzy, którzy mierzyli się kolejno z mistrzem i v-ce mistrzem polski. Tym razem przyszła kolej na beniaminka – Aluron Virtu Wartę Zawiercie. Miłym akcentem miejscowych kibiców było ciepłe przywitanie Sebastiana Wardy – środkowego ONICO Warszawa, który w zeszłym sezonie awansował z zawiercianami do PlusLigi. Mimo przyjaznej atmosfery na hali nikt nie spodziewał się tutaj łatwego meczu.

Gospodarze od początku postawili twarde warunki zwyciężając w pierwszym secie 25:23. To był impuls dla stołecznych zawodników, bowiem kolejne dwa sety pewnie wygrało ONICO, głównie dzięki konsekwentnej i mocnej zagrywce. Tutaj należy pochwalić przede wszystkim serwis francuskiego rozgrywającego – Antoine’a Brizarda, który tym elementem zdobył trzy punkty oraz wielokrotnie odrzucał przeciwników od siatki.

Czwarty set był dla zawiercian szansą do pozostania w grze. Dzięki argumentom w postaci ataków Grzegorza Boćka oraz wspaniałym obronom libero Taichiro Kogi przedostatnia partia meczu przebiegła całkowicie pod dyktando gospodarzy. Na tablicy wyświetlił się wynik 25:16 dla Aluron Virtu oraz wynik 2:2, co oznaczało tie-break. Ostatnia część meczu nie odstawała poziomem od poprzednich partii i po zaciętym pojedynku, w którym brylował atakujący Nikola Gjorgiew ONICO Warszawa wygrało seta 15:12 oraz cały mecz 3:2.

 

Aluron Virtu Warta Zawiercie – ONICO Warszawa

2:3

(25:23, 18:25, 23:25, 25:16, 12:15)

MVP: Nikola Gjorgiew

 

Przed naszymi zawodnikami kolejne wyzwanie! W 11. kolejce PlusLigi 26 listopada o godz. 14.45 w hali Torwar zmierzymy się z brązowym medalistą zeszłego sezonu – Jastrzębskim Węglem. Przyjdź i pomóż drużynie Stephana Antigi!

 

Bilety do kupienia w >>linku<<

 

 

 

Fot. PressFocus

Zapraszamy do kontaktu

Spółka wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla M. St. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000371128. Kapitał zakładowy wynosi 144 600 zł, został w pełni opłacony.
Wszelkie prawa zastrzeżone