Aktualności

Udany debiut przed własną publicznością. ONICO Warszawa – GKS Katowice 3:1

Warszawscy siatkarze w znakomitym stylu przywitali publiczność w inauguracyjnym meczu na Torwarze wygrywając z GKS Katowice 3:1. MVP meczu został Bartosz Kwolek.

Obie drużyny zmierzyły się niedawno podczas finału XIII Memoriału Arkadiusza Gołasia, w którym to po zaciętym pojedynku ONICO Warszawa okazało się lepsze. Trzeci mecz sezonu warszawscy siatkarze rozpoczęli w składzie: Wojciech Włodarczyk, Jan Nowakowski, Antoine Brizard, Nikola Gjorgiew, Andrzej Wrona, Bartosz Kwolek i Damian Wojtaszek.

W pierwszym secie podopieczni Piotra Gruszki całkowicie zdominowali warszawską drużynę wygrywając 10:25. Po powrocie na boisko, siatkarze trenera Antigi wrócili odmienieni i już do końca spotkania zdecydowanie panowali nad grą. Drugi set zakończył się wygraną do 20 przede wszystkim dzięki mocnym zagrywkom Bartosza Kwolka oraz skutecznym atakom Wrony i Nowakowskiego. Trzeci set to także pewne prowadzenie ONICO Warszawa i wygrana 25:17. Na pochwałę zasługiwała w dalszym ciągu silna zagrywka oraz skuteczny blok. Po dwóch tak znakomitych partiach, warszawscy siatkarze postanowili szybko uporać się z katowicką drużyną wygrywając ostatniego seta do 21, a cały mecz zakończyć wynikiem 3:1. Najskuteczniejszym zawodnikiem został przyjmujący ONICO Warszawa: Bartosz Kwolek.

ONICO Warszawa – GKS Katowice 3:1

(10:25, 25:20, 25:17, 25:21)

MVP spotkania: Bartosz Kwolek

Kolejne wyjazdowe spotkanie z MKS Będzin już w najbliższy czwartek 12.10 o godz. 19:00. Natomiast we wtorek 17.10 kibice warszawskiej drużyny będą mogli po raz kolejny wesprzeć swoich siatkarzy znakomitym dopingiem na Torwarze w meczu z Espadonem Szczecin.