Aktualności

Wielkie roszady w drużynie ONICO Warszawa

Sezon 2017/2018 rozpoczynamy wielkimi zmianami. Do naszego sztabu dołączyli były trener kadry Polski, a aktualnie selekcjoner reprezentacji Kanady Stephane Antiga oraz Fabio Storti, który będzie pełnił funkcję asystenta trenera w drużynie ONICO Warszawa. Jednocześnie po siedmiu latach owocnej współpracy dziękujemy trenerowi Jakubowi Bednarukowi oraz jego asystentowi Marcinowi Kocikowi. Meczowy trykot na garnitur zamienia Paweł Zagumny, który obejmie funkcję dyrektora sportowego ONICO Warszawa. Jak przystało na lidera nowoczesnej siatkówki dotychczasowe miejsce legendarnego rozgrywającego zajmą młodzi i utalentowani: Jan Firlej, występujący w drużynie od dwóch sezonów oraz Antoine Brizard, 23-letni reprezentant Francji, który dotychczas reprezentował barwy Spacer’s Tuluza, z którym zdobył wicemistrzostwo swojego kraju.

Kolejnymi młodymi zawodnikami, którzy od nowego roku będą reprezentować drużynę ONICO Warszawa są Sharone Vernon-Evans, 18-letni Kanadyjczyk, który już ma okazję grać w reprezentacji narodowej pod wodzą Stephana Antigi oraz Jan Nowakowski, obiecujący środkowy, dotychczas w Łuczniczce Bydgoszcz. W drodze po najwyższe cele talent potrzebuje także doświadczenia co mają dać nowi zawodnicy naszego klubu. Od przyszłego sezonu w koszulkach ONICO zagrają reprezentanci Polski Wojciech Włodarczyk i Damian Wojtaszek, którzy w przeszłości reprezentowali warszawską drużynę. Kolejnym ważnym ogniwem ma być reprezentant Macedonii, Nikola Gjorgiev. Uznany na międzynarodowej arenie wszechstronny zawodnik może występować zarówno na ataku, jak i pozycji przyjmującego.

Sezon transferowy oprócz wzmocnień oznacza także rozstania. Żegnamy się z libero Maciejem Olenderkiem, który reprezentował nasze barwy przez 6 lat, a od tego sezonu będzie grał w zespole LOTOS Trefl Gdańsk. Do innych klubów Plus Ligi przenoszą się również Michał Filip i Przemysław Smoliński. Charyzmatyczny atakujący będzie reprezentował klub Cerrad Czarni Radom, natomiast Smoliński podpisał kontrakt z Cuprum Lubin. ONICO Warszawa opuszcza również przyjmujący Łukasz Łapszyński. Po dwóch latach gry dla naszego zespołu za granicę wybiera się inny młody zawodnik Paweł Halaba, który spróbuje swoich sił w mistrzu Czech, VK Jihostroj Czeskie Budziejowice. Wszystkim zawodnikom życzymy powodzenia w nowych klubach oraz mamy nadzieję, że doświadczenie zyskane w naszym zespole zaprocentuje na ligowych parkietach. Do zobaczenia na Torwarze w sezonie 2017/2018.

Zapraszamy do kontaktu

Spółka wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla M. St. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000371128. Kapitał zakładowy wynosi 144 600 zł, został w pełni opłacony.
Wszelkie prawa zastrzeżone